Moj internet dnevnik
Glazba,film i sport
Blog
petak, svibanj 22, 2015
Miroslav Blažević ovih dana je u pregovorima o preuzimanju ljubljanske Olimpije, a ukoliko postane trener slovenskog prvoligaša - postat će ujedno i najstariji trener na svijetu. Do sada rekord drži njemački stručnjak Otto Pfister, koji vodi alžirskog prvoligaša USM Alger. Dotičnom je 77 godina, tri je godine mlađi od Blaževića. "Ma ja nisam ni starac ni umirovljenik. Pa još mogu trčati krugove s igračima, a bolje i preciznije udaram loptu od mnogih", smatra Ćiro i otkriva svoju tajnu dugovječnosti: "Beskrajna ljubav prema nogometu! Pa tko bi lud tako dugo bio u ovako stresnom poslu da ga ne voli. Ja bez klupe ne mogu, vjerujem da ću i umrijeti na njoj." Večernji list je izbrojao kako je Ćiro u 52 godine trenerske karijere promijenio posao čak 29 puta, vodio je četiri reprezentacije i klubove iz čak devet zemalja. Najmlađem treneru, 21-godišnjem Englezu Jamesu Phillipsu koji vodi desetoligaša Romsey Town bi mogao komotno biti i pradjed. "Sve je to lijepo, treba mladima davati šansu, ali oni mi nisu ni do koljena. Materiju možete naučiti, ali iskustvo se stječe s godinama. To je moja najveća prednost, jer mene kao 80-godišnjaka nijedna situacija u nogometu ne može iznenaditi", završio je Ćiro.

marina1987 @ 15:32 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, svibanj 21, 2015
"Rabuzinovo sunce" vraća se u Maksimir! Dinamo je nakon krajnje dramatične i neizvjesne utakmice slomio otpor Splita i nakon penala 4-2 osvojio Hrvatski nogometni kup po 13. put u povijesti kluba, prvi put nakon tri godine. Crveni su veći dio utakmice bili podređena momčad, no imali su tri odlične šanse u kojima su mogli odvesti utakmicu u svoju korist, ali na kraju ih je koštala lutrija penala gdje su Marko Rog, a potom i Slavko Blagojević promašili cijeli gol. Dinamo je autoritativno otvorio utakmicu i prijetio gotovo čitavo prvo poluvrijeme. Ante Ćorić opet je bio među najraspoloženijima. Već u drugoj minuti njegov udarac iz blizine završio je u bloku, a u sljedećem napadu splitovci su tražili penal zbog Henríquezova igranja rukom u šesnaestercu "modrih", no Ivan Bebek nije se oglasio. Hillel Soudani u desetoj minuti bio je blizu prvijenca u Hrvatskom kupu, ali njegov je šut s ruba šesnaesterca prošao malo pokraj lijeve stative Danijela Zagorca. Golman Splita pretrpio je lakšu ozljedu četiri minute potom, kad je ispod prečke izvadio sjajan slobodnjak Josipa Pivarića s 25 metara. Najbolju šansu prvog poluvremena za goste propustio je Sokol Cikalleshi, kad ga je u trku za loptu pravovremenim istrčavanjem zaustvio Antonijo Ježina, rezervni golman Dinama koji brani u Kupu. "Modri" su potom prijetili preko Sigalija te Soudanija, tražili i penal na Ademiju, ali lopta nije htjela u gol. Kapetan "modrih" Ademi otvorio je nastavak odličnim udarcem iz daljine koji je prohujao pokraj desne stative. A onda je Sokol Cikalleshi u 64. minuti propustio šansu utakmice za Split. Ante Erceg ubacio je s desne strane, a albanski napadač na petercu je promašio cijelu loptu. Dinamo je u završnici osnovnog dijela utakmice imao stalnu terensku dominaciju, ali ne i sjajne šanse, dok je na drugoj strani u nadoknadi bljesnula kontra Marka Roga koji je oklijevao s udarcem, pa su mu domaći izbili loptu. Produžeci su donijeli malo zanimljivosti što se prilika tiče, ali je sudac Bebek bio u glavnoj ulozi isključivši splitovcima igrača i trenera. Nino Galović u četvrtoj minuti prvog produžetka dobio je drugi žuti zbog faula na Pivariću, a u nadoknadi je isključio i Zorana Vulića. Pet minuta prije kraja produžetka Antonio Mršić dobio je povratnu loptu za poželjeti od Marka Roga, ali pucao je ravno u Ježinu. Golovi kao da su bili začarani na obje strane, pa su morali presuditi penali na Maksimiru, prvi put od 1999. u finalu Kupa. Dinamo je na kraju bio koncentriran; pogađali su Henríquez, Taravel, Pivarić te Machado, dok su se presudnim pokazali promašaji Roga i Blagojevića. Rog je u drugoj seriji pogodio prečku, a Blagojević je promašio cijeli gol. Splitovci tako nisu uspjeli izboriti Europu, a Dinamo se okitio dvostrukom krunom.

marina1987 @ 10:05 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, svibanj 20, 2015
Nakon sedam komada prvaku regije Jug u prvom kolu razigravanja, Futsal Dinamo ispratio je prvake Istoka, vinkovačku Aureliju s "petardom" u Domu sportova. Dinamo je pobijedio 5-0 i uvjerljivo krenuo prema prvoligaškom društvu. Klub koji su osnovali navijači i koji obara rekordne gledanosti u gradu bez besplatnih ulaznica i akcija, prvi je nakon dva kola razigravanja. Izravni plasman u prvu ligu izborit će samo prvoplasirana momčad, dok drugoplasirani klub ide u dodatno razigravanje protiv Novog Marofa. Dinamo je u Domu sportova razbio Aureliju, dok je u drugoj utakmici Crnica, koju je Dinamo u prvom kolu dobio 7-2, na svom terenu pobijedila Potpićan 3-2. Dinamo je prvi sa šest bodova, Potpićan ima tri boda, kao i Crnica, dok je Aurelia bez bodova. Dinamo sljedeće kolo ide u Potpićan (subota u 19 sati).

marina1987 @ 09:32 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, svibanj 19, 2015
Iako su se lani razveli, Ana Rucner (32) i Vlado Kalember (62) i dalje često surađuju. Kad je dogovorila snimanje spota za 300 godina Sinjske alke, čelistica je na suradnju odmah pozvala bivšeg supruga. - Vlado je odličan partner i dobro se dopunjujemo. Tako će uvijek i biti jer je glazbeni maher. Uz njega sam opuštena i najbolje radim - kaže Rucner. Vlado i Ana u studiju su po cijele dane i spot bi uskoro trebao biti gotov. Zamišljen je kao miks nekoliko pjesama, s klapama i dijelovima opera. Kalember ističe da od toga ne bi bilo ništa da njegova bivša supruga s promidžbenim turističkim filmom “Odom radosti” nije požnjela pregršt nagrada, što je upravni odbor Sinjske alke prepoznao. - Ana je osvojila na raznim turističkim sajmovima u svijetu čak 10 nagrada s ‘Odom radosti’. Tim smo koji ne treba mijenjati - kaže Kalember. Par je ostao u prijateljskim odnosima i zajedno se brinu o sinu Darijanu (9). Kad je Ana na nastupima, Vlado ga vodi u školu i piše s njim zadaće.

marina1987 @ 08:50 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, svibanj 18, 2015
Ekipa koja je radila film “Zvizdan” tulumarila je u Cannesu nekoliko dana prije premijere filma. Redatelj Dalibor Matanić (40) na društvenoj mreži je objavio fotografiju prazne boce šampanjca uz komentar: “Jutro u Cannesu.” Na predstavljanju filma jučer Matanić se pojavio s glavnim zvijezdama, Tihanom Lazović, Goranom Markovićem i Nives Ivanković. Ona je bila u haljini dizajnerice Matije Vuice. Film se prijepodne prikazivao za novinare, a cijela je ekipa bila ponosna i sretna. Veliki Theatre Debussy koji ima 3000 mjesta bio je gotovo pun. 'Zvizdan' je film koji prati hrvatsko - srpske odnose u etnički miješanom zaleđu Dalmacije kroz tri ljubavne priče.

marina1987 @ 11:07 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 17, 2015
U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pred više od 10.000 gledatelja deklasirao Hajduk s 4:0 i dva kola prije kraja domaćeg prvenstva ima čak 38 bodova više od 'ljutog rivala' koji je na trećem mjestu. Dosad je najveća razlika između Dinama i Hajduka u prvenstvu iznosila 36 bodova. Junak utakmice bio je čileanski napadač Angelo Henriquez koji je zabio tri gola (47, 58, 74), stigavši tako do brojke od 20 pogodaka u prvenstvu ove sezone. Henriquez je trenutačno drugi strijelac prvenstva, pogodak više od njega zabio je Andrej Kramarić za Rijeku. Vodeći gol za Modre u prvom je poluvremenu zabio Ante Ćorić (8). Zanimljivo, bio je ovo tek prvi od zadnja tri derbija igrana na stadionu Maksimir koji je privedena kraju. U svibnju 2014. godine utakmica je prekinuta u 85. minuti, pri rezultatu 1:0 za Modre. Utakmicu je prekinuo sudac Ivan Bebek zbog 'homofobnog i ksenofobnog skandiranja navijačke skupine Torcida'. U studenom prošle godine najveći hrvatski derbi nije niti odigran. Hajduk je odbio nastupiti jer je nekim pripadnicima Torcide zabranjen ulazak na stadion. Obje su utakmica registrirane s 3:0 za Dinamo. Dinamo je subotnjom pobjedom samo potvrdio deseti uzastopni naslov prvaka, a ove sezone ima priliku zaključiti prvenstvo bez poraza. Dinamo je u 34 kola upisao 25 pobjeda i devet neodlučenih rezultata uz razliku pogodaka 80-20. Ispred Modrih su još dvije utakmice. U idućem kolu Dinamo u nedjelju (24. svibnja) gostuje kod Istre 1961, a u posljednjem kolu (30. svibnja) dočekuje na Maksimiru drugoplasiranu Rijeku. Hajduk je, pak, ostao na trećem mjestu s bodom više od Lokomotive s kojom se bori za Europsku ligu.

marina1987 @ 10:08 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, svibanj 16, 2015
Nakon dugo godina izbivanja, KBO! će se predstaviti zagrebačkoj publici u srijedu, 20. svibnja u Vintage Industrial Baru. Prije njih nastupit će bendovi Kriva Istina i The Rock Flock. Kragujevački HC punk bend KBO! osnovan je davne 1982., a kroz godine rada utjecao je na brojne bendove sličnog žanrovskog opredjeljenja. Svaki panker koji imalo drži do sebe sigurno je bar jednom zapjevao 'Samoću', a i ostatak opusa ove trojke: Saša Vujic - Vuja (lead guitar, vokal), Vojin Ratković - Voja (bubnjevi), Ivan Ivezić - Iveza (ritam gitara, back vokal), odličan je poziv na novu epizodu Good Vibrationsa. Kriva Istina je hardcore/punk bend koji djeluje na relaciji Slavonski Brod – Zagreb. Na sceni su već 12 godina, a prilika da ih se vidi i nema previše, pa je red da ih podržite na njihovom prvom nastupu u Vinatgeu. Bend djeluje u sastavu Bojan Tomić (gitara, vokal), Nenad Katanić (bass gitara) i Ivan Blažević - (bubnjevi, vokal). The Rock Flock je punk rock bend iz Zagreba/Pleternice koji djeluje u sastavu Tina Jelić (gitara, vokal), Ana Jelić (bass, back vokal), Hrvoje Maratović (bubnjevi) i Viktor Grabar (zvuk). Iza sebe imaju godine svirki po cijeloj Hrvatskoj, a početkom svibnja imali su mini turneju po Švedskoj u organizaciji Good Vibrationsa i Studiefrämjandeta. Karte možete u pretprodaji kupiti u Dirty Old Shopu po cijeni od 35kn, a na dan koštaju 50kn.

marina1987 @ 08:25 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, svibanj 15, 2015
Legendarni pjevač, tekstopisac i gitarist preminu je u snu u svom domu u Las Vegasu. Generacije ga pamte po hitovima kao što je 'The Thrill Is Gone', a zaštitni znak mu je bila Gibson gitara koju je nazvao Lucille. U bogatoj karijeri osvojio je čak 15 Grammyja, a bio je mentor glazbenim velikanima kao što je Eric Clapton.

marina1987 @ 08:38 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, svibanj 14, 2015
Juventus je opet u finalu Lige prvaka. Suša je trajala 12 godina, a kao i te već davne 2003. godine u polufinalu su Talijani izbacili madridski Real. Tada su Juventus predvodili velikani poput Del Piera, Trezegueta i Nedveda, a na golu je i danas - Gianluigi Buffon. Juventusova legenda na zalazu karijere će zaigrati još jedno finale. Na leđima mu je 38 godina, sumnjamo da će opet doći u priliku. "Luda igra sudbine", rekao je nakon utakmice vratar talijanskog prvaka i istaknuo: "U Berlin nećemo otići kao turisti u razgledavanje. Ta utakmica nam znači sve. Iznimno sam ponosan na svoje suigrače i ovu momčad koja raste i postaje sve bolja. U karijeri nemate previše prilika zaigrati u finalu Lige prvaka, zato ćemo i dati sve od sebe da osvojimo trofej." S druge strane Sergio Ramos je rekao: "Mislio sam da ćemo proći u finale kad samo zabili prvi gol. Imali smo i šanse zabiti još koji gol u prvom poluvremenu. Nismo zabili i Juventus nas je kaznio. Kada smo primili gol, mentalno smo pali", kazao je branič Reala i istaknuo: "Iz svakog poraza moraš izvući pouke, tako ćemo i sada. Iz poraza naučiš više nego iz pobjede. Moramo igrati bolje i prikazati više. Ovaj neuspjeh boli, ali to je nogomet. Hvala navijačima, osjetila se njihova podrška na terenu."

marina1987 @ 08:56 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, svibanj 13, 2015
Nogometaši Barcelone potvrdili su plasman u finale Lige prvaka iako su u uzvratnoj utakmici polufinala u Münchenu izgubili od Bayerna 2:3 (2:1). U prvom dvoboju u Barceloni katalonski sastav je slavio s 3:0 i s ukupnih 5:3 prošao u finale gdje će u Berlinu igrati protiv boljeg iz dvoboja Real Madrid - Juventus. Pogotke su za Bayern postigli Marokanac Mehdi Benatia (7), Robert Lewandowski (69) i Thomas Müller (74), dok je dvostruki strijelac za Barcelonu bio Neymar (15, 29), oba puta na dodavanje Luisa Suareza. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu do 72. minute. Barcelona je očekivano prošla u svoj osmi finale najjačeg europskog klupskog natjecanja, te će 6. lipnja na Olimpijskom stadionu u Berlinu tražiti svoj peti europski naslov. Bayernu ostaje utjeha da je ipak pobijedio moćnu Barcelonu, te da je ove sezone pobijedio u svih šest dvoboja Lige prvaka u Münchenu. Prvo poluvrijeme je bilo iznimno kvalitetno i uzbudljivo, Barcelona je zabila dva zgoditka, a Bavarci su propustili čak pet izglednih prilika. Počelo je sjajno za Guardiolin sastav, u 7. minuti nakon udarca iz kuta Benatia je neometan glavom pogodio desni kut vrata Barcelone. Prije toga je već u 3. minuti prvu šansu na utakmici imao naš Rakitić, čiji je udarac obranio Neuer, no ponajbolji vratar svijeta bio je nemoćan u 15. minuti nakon precizne akcije Messi-Suarez-Neymar. Messi je dugom loptom uposlio Suareza, a Urugvajac nesebično pronašao Neymara koji je pogodio nebranjenu mrežu. Nakon izjednačenja Bayern je imao čak tri prilike za novo vodstvo, ali je dva udarca Müllera i jedan Lewandowskog Barcin vratar Ter Stegen obranio. U 29. minuti Suarez je ponovno asistent, a Brazilac Neymar ponovno strijelac nakon što je uspio provući loptu pored braniča Boatenga i vratara Neuera. U 40. minuti Poljak Lewandowski promašio je priliku utakmice, sam je s pet metara pucao jako, ali Ter Stegen je čudesno obranio, da bi reviju Bayernovih promašaja u prvom dijelu zaključio Schweinsteiger. U drugom dijelu je trener Barcelone Luis Enrique izvadio dvostrukog asistenta Suareza, a igra se primirila sve do 59. minute kada se konačno Lewandowski oslobodio Mascherana i preciznim udarcem izjednačio na 2:2. Pasivna igra Barcelone rezultirala je novim pogotkom Bayerna u 74. minuti, kada se i Müller preciznim udarcem s 18 metara iskupio za promašaje iz prvog dijela. U sudačkoj nadoknadi Barcelona je mogla izjednačiti, ali Neymar ipak nije uspio precizno dodati loptu Messiju.

marina1987 @ 08:53 |Komentiraj | Komentari: 0